Take a fresh look at your lifestyle.

Herkes için Ruh Sağlığı Derneği’nden “Eleştirel Erkeklik Grup Çalışması Raporu”

Herkes için Ruh Sağlığı Derneği’nin (RUSAG) Şubat – Haziran 2019 döneminde yürüttüğü “Eleştirel Erkeklik Grup Çalışması”nı raporlaştırdı. 10 katılımcı ve 1 yürütücüden oluşan 7 oturumluk eleştirel erkeklik grup çalışmasının raporunda katılımcılara dair demografik verilerin yanında oturum içeriklerinde bulunan başlıklar ve katılımcıların cevaplarındaki ortak temalar yer alıyor.

Raporun giriş bölümünde toplumsal cinsiyet çalışmalarının önemli bir yönü olan ‘erkeklik’ üzerine birçok akademik çalışma yürütülmüş olmasına rağmen paylaşım gruplarının yeterli düzeyde olmadığının görüldüğü bilgisi yer alırken, çalışmanın bu eksiklikten hareketle toplumsal erkekliğin kendini erkek olarak beyan eden bireyler üzerindeki etkilerini sorgulamak ve deneyimleri paylaşmak adına yapıldığı belirtiliyor.  Raporu incelemek için ekteki dökümanı indirebilirsiniz. 

Eleştirel Erkeklik Destekleyici Grup Çalışması Raporu [3.16 MB]

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi geliştirmek için, amaçlarla sınırlı ve gizliliğe uygun şekilde çerez kullanmaktayız. Nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat Daha Fazla Pilgi

X