Take a fresh look at your lifestyle.

Almanya Büyükelçiliği’nden Sürdürülebilirlik Temalı Ödüllü Proje Fikri Yarışması

Almanya Büyükelçiliği gençlerin toplumsal sorunlara karşı duyarlı ve sorumlu vatandaşlar olduğu bir ortamın oluşumuna katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de “Sürdürülebilirlik” konulu ödüllü bir proje fikri yarışması düzenliyor. 15-35 yaş arası gençlerin Sürdürülebilirlik alanında toplumsal fikir geliştirmesini teşvik etmek amacıyla tasarlanan yarışma sonucunda tüm finalistlere fikirlerini somutlaştırabilecekleri staj ve eğitim programları sağlanmasının yanı sıra ilk üç sırayı alacak projelere de çeşitli miktarlarda para ödülleri verilecek.   

Yarışma İçin son başvuru tarihi 1 Mayıs 2020.

Yarışmaya Nasıl Başvuruluyor? 

2. Whatsapp Grubumuz Açılmıştır. Editör tarafından sadece önemli haberlerin paylaşımı yapılmaktadır.

Sürdürülebilir Gelecek Proje Fikri Yarışması’na; TC vatandaşı olan, 15-35 yaş arası herkes bireysel veya en fazla 3’er kişilik gruplar halinde başvuru yapabiliyor. Yarışmaya başvurular www.surdurulebilirgelecek.com web sitesi üzerinden gerçekleşiyor. Bu sitede başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgi ve sürdürülebilirlik konusunda fikir verebilecek proje örnekleri mevcut. Katılımcılardan öncelikle Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 küresel amaç içerisinden hangi temaların fikirleri ile örtüştüğünü belirlemeleri, ardından web sitesinde yer alan formdaki sorulara yanıt vererek projelerini sisteme yüklemeleri bekleniyor. Sürdürülebilirliği ana eksenine alan her türden proje, fikir, ürün veya sosyal girişim önerileri ile yarışmaya katılmak mümkün. Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 sürdürülebilir kalkınma amacı hakkında detaylı bilgi almak için www.kureselamaclar.com web sitesi incelenebilir.

Yarışma Değerlendirme Süreci 

Başvurular arasından seçici kurul tarafından ön değerlendirme yapılarak, finale kalan 10 proje belirlenecek. Ardından finalistler Mayıs ayı içerisinde İstanbul’da yapılacak olan iş geliştirme ve sunum eğitimlerine davet edilecek. Eğitimin ardından finalistler projelerini Sürdürülebilirlik Günleri kapsamında Türk ve Alman iş insanlarının da olduğu bir toplantıda sunma şansını yakalayacak. 

Yarışma Takvimi 

Yarışma İçin Son Başvuru Tarihi: 1 Mayıs 2020 Finalistlerin Belirlenmesi: 15 Mayıs 2020 Final Sunumu ve Ödül Kazananların Belirlenmesi: 3 Haziran 2020 Yarışmayla ilgili detaylara https://surdurulebilirgelecek.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi geliştirmek için, amaçlarla sınırlı ve gizliliğe uygun şekilde çerez kullanmaktayız. Nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat Daha Fazla Pilgi

X