Take a fresh look at your lifestyle.

18.5 Saat Projesinin başvuruları açıldı

18.5 Saat Projesi Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen lise ve üniversite öğrencilerine Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bilgi aktarılmasını, yaşadıkları bölgelerdeki sorunların tespit edilmesini ve bu sorunlar için proje üretilmesini amaçlamaktadır.1 Şubat 2020 Cumartesi günü Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşecek olup kesintisiz 18.5 Saat sürecektir.

Bu 18.5 Saat dünyaya bakışını değiştirecek!

1 Şubat 2020’de, Özyeğin Üniversitesi’nde özgün formatıyla öğlen 12:30’da başlayıp bir sonraki sabah saat 07:00’a kadar kesintisiz devam edecek olan 18.5 Saat Projesinin başvuruları açıldı!

2. Whatsapp Grubumuz Açılmıştır. Editör tarafından sadece önemli haberlerin paylaşımı yapılmaktadır.

Peki nedir bu 18.5 Saat Projesi?  

18.5 Saat Projesi Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 14-20 yaşları arasındaki gençlerin hem ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ hem de ‘Proje Üretebilme ve Uygulayabilme’ konularını öğrenmesini, yaşadığı bölgedeki sorunları tespit edebilmesini, bu sorunları projelendirerek hayata geçirebilmesini ve kişisel ağlarını genişletmesini amaçlar!

Program 350 kişiye sürdürülebilirlik üzerine konferansla başlar, ardından Proje Üretme ve Uygulama eğitimi ile ilk etap bitmiş olur. ‪‪20:30’da‬ sayı 100 kişiye düşer ve ‪‪00:00‬’a kadar workshoplar gerçekleşir.

Gece yarısı başlayacak olan son etapta ise gruplara ayrılan gençlerden ‪‪sabah 07:00‬’a kadar öğrendikleri ve fark ettikleri sorunlara yönelik proje üretmesi beklenir. 
Program tamamlanınca projeler değerlendirilmeye alınır ve ileri bir tarihte yapılacak olan lansman ile seçilen projeler duyurulur. Hayata geçebilecek projeler desteklenir.

Yeni şeyler öğreneceğin, yeni insanlar tanıyacağın ve sabaha kadar hem eğlenip hem proje üreteceğin 18.5 için heyecanlandın mı? Vakit kaybetme, başvuru için linke tıkla! 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi geliştirmek için, amaçlarla sınırlı ve gizliliğe uygun şekilde çerez kullanmaktayız. Nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat Daha Fazla Pilgi

X